کارگردان حلما در گفتگو با دانا : مستند «حلما» روایتگر زندگی شهید مدافع حرم محمد اینانلو است
کارگردان حلما در گفتگو با دانا : مستند «حلما» روایتگر زندگی شهید مدافع حرم محمد اینانلو است
  • 95/10/14
  • 22:54

به گزارش رویش فیلم به نقل از دانا “جشنواره عمار توانسته انحصار رسانه ای کشور که دست عده ای بود را بشکند و فیلم سازی را داخل کشور سراسری کند.” این بخشی از سخنان محمد حاجی مقصودی از فیلمسازان البرزی است که با آثار خود در جشنواره فیلم عمار شرکت کرده است

 به گزارش رویش فیلم به نقل از دانا “جشنواره عمار توانسته انحصار رسانه ای کشور که دست عده ای بود را بشکند و فیلم سازی را داخل کشور سراسری کند.” این بخشی از سخنان محمد حاجی مقصودی از فیلمسازان البرزی است که با آثار خود در جشنواره فیلم عمار شرکت کرده است در ذیل شرح مصاحبه با وی را می خوانید:

ابتدا خودتان را معرفی کنید و مختصری از سوابق کاری تان بفرمایید؟

محمد حاجی مقصودی هستم. متولد سال ۱۳۷۱. طلبه سطح یک حوزه علمیه. حدود سه سال هست که به صورت جدی فیلم سازی می کنم.

در خصوص فیلم تان در جشنواره عمار توضیح دهید؟

در هفتیمن جشنواره عمار پنج اثر ارسال کردم که سه تا از این اثار نماهنگ هست.  یه کار به صورت داستانی و یه کار هم مستند هست. که شاخص این آثار مستند حلما هست. در مورد شهید مدافع حرم محمد اینانلو ساخته شده است.

چند ماه روی این فیلم کار کرده اید؟ کلیاتی در مورد تولید فیلم بفرمایید؟(در مورد داستان فیلم توضیح دهید)

مستند حلما را اردیبهشت سال جاری شروع کردیم و شهریور ماه هم کار به پایان رسید.  مستند روایتی از زندگی شهید اینانلو هست.  که با خانواده و همرزمان شهید مصاحبه کردیم. نقطه قوت کار هم میشه گفت حضور حلما دختر سه ساله ی شهید اینانلو که سیر کار را کلا عوض کرده  و البته صحبت های زینب گونه ی همسر شهید و توضیحات همرزم شهید اینانلو، حبیب عبدالهی درباره لحظه ی شهادت هم خیلی به اثر گذاری کار کمک کردند.

مستند حلما حدود ۲۵ دقیقه است که در ایام شهادت حضرت رقیه از شبکه امید و افق پخش شد و برای جشنواره عمار هم ارسال کردیم.

گزیده ای از عوامل فیلم و بازیگران لازم است بفرمایید؟

مستند حلما و تمام دیگر اثاری که به جشنواره ارسال شد حاصل زحمات تیمی که اکثر آنها طلبه هستند و در کنار درس حوزه به دغدغه های رهبر معظم انقلاب در مورد جنگ نرم لبیک گفتن و شروع به فعالیت در این عرصه نمودند.

شما به عنوان یک فیلمساز و کارگردان، دغدغه فیلمسازان البرزی چیست؟

در این فضای فعلی جامعه که رسانه زندگی مردم را تحت تاثیر شدید خودش قراره داده باید دوربین به دست گرفت و  با زبان رسانه جلوی این هجمه فرهنگی دشمن را گرفت.

چندمین سال است در جشنواره عمار شرکت می کنید و نظرتان نسبت به جشنواره عمار چیست؟

بنده دومین دوره است که به جشنواره عمار اثر ارسال می کنم و خوشحالم از این که جشنواره ای مثل عمار وجود دارد تا فیلم سازان جوان و متعهد دغدغه هاشون را مطرح کنند و البته به خاطر مردمی بودن این جشنواره است که با این سرعت داخل کشور فراگیر شده و هر شخصی با هر امکاناتی از هر نقطه کشور اثری را تولید و به جشنواره ارسال کرده است عمار توانسته انحصار رسانه ای کشور که دست عده ای بود را بشکند و فیلم سازی را داخل کشور سراسری کند.

امیدوارم جشنواره عمار سال های سال با قوت این روند رو به جلوی خودش را ادامه دهد.

 

پوستر مستند حلما

پوستر مستند حلما

دیـــــدگاه