مراسم رونمایی روی خط آتش + تصاویر
مراسم رونمایی روی خط آتش + تصاویر
  • 96/07/18
  • 20:55

مستند «روی خط آتش» با حضور عوامل سازنده رونمایی شد. + تصاویر

مستند «روی خط آتش» با حضور عوامل سازنده آن و خانواده‌ معظم شهدا و رزمندگان فاطمیون در سرای محله خانی‌آباد رونمایی و اکران شد.

این اثر به‌کارگردانی محمد حاجی‌مقصودی و تهیه‌کنندگی ساسان فلاح‌فر در مرکز رسانه‌ای فاطمیون تولید شده است. این مستند کامل‌ترین اثری است که تاکنون در رابطه با اتفاقات یکی از مهم‌ترین مناطق سوریه یعنی تدمر (پالمیرا) تولید شده است. در این مستند که بیانگر چرایی سقوط تدمر و بازپسگیری آن است ترس نیروهای داعش از حضور نیروهای مقاومت در این منطقه و درنهایت فرار آن‌ها و کشیده شدن خط آتش به دیرالزور و رقه به تصویر کشیده شده است. روی خط آتش روایت یک ساله مجاهدت‌های رزمندگان فاطمیون از آزادسازی تدمر تا رسیدن به دیرالزور است و امروز خط آتش فاطمیون در دیر الزور در حال سوزاندن تروریست‌هاست.

 

حجت الاسلام ساسان فلاح‌فر، تهیه‌کننده مستند “روی خط آتش”  در مراسم رونمایی این مستند میان جمع خانواده شهدا و رزمندگان فاطمیون گفت: در جبهه مقاومت رزمندگان بسیاری از جمله رزمندگان سوری، ایرانی، عراقی، افغانستانی، پاکستانی و لبنانی حضور دارند اما علمداران این جبهه مقاومت، رزمندگان فاطمیون  هستند. تنها شما خانواده‌های شهدا نیستید که به شهدایی که در این راه تقدیم کرده‌اید افتخار می‌کنید بلکه ما هم مفتخریم که کنار خانواده‌های این عزیزان حضور داریم.

وی افزود: هدف امام خمینی(ره) صدور انقلاب به همه جای جهان  و ایجاد تحول بود و امروزه فاطمیون جزو مهمترین گروه‌هایی در دنیا هستند که این کار را انجام می‌دهند. فاطمیون امروزه انقلاب اسلامی را به کشورهای دیگر به‌خصوص به سوریه صادر می‌کنند. امیرالمؤمنین(ع) به این رزمندگان اطمینان کرده است که ناموسش را دستشان سپرده است و تا وقتی خود اهل بیت نخواهند اجازه دفاع از حرم به کسی داده نمی‌شود.

فلاح‌فر در ادامه تصریح کرد: وقتی صدای مظلومان سوریه درآمد، ابوحامد، شهید خاوری، فاتح و… که مجموعاً ۲۲ نفر را تشکیل می‌دادند برای دفاع از این مظلومان رفتند و کم‌کم تبدیل به لشکری شدند که تروریست‌ها از آنان می‌ترسند، تا جایی که گاهی برخی گروه‌های دیگر وقتی می‌خواهند جلو بروند از فاطمیون می‌خواهند که پرچمشان را گرفته و با خود ببرند تا دشمن به‌گمان اینکه رزمندگان فاطمیون به‌سراغشان می‌آیند ترسیده و فرار کنند. این پرچم فاطمیون مقدس است و در دنیا اثرگذار بوده است.

 

حجت الاسلام محمد حاجی مقصودی کارگردان مستند روی خط آتش پس از پخش مستند با تشکر از خانواده‌های شهدای فاطمیون گفت : ما تمام تلاش‌مان را کردیم تا توانسته باشیم گوشه‌ای از رشادت های همسران و فرزندان و پدران شما را به تصویر بکشیم.

«روی خط آتش» روایت یک ساله مجاهدت‌های رزمندگان فاطمیون از آزادسازی تدمر تا رسیدن به دیرالزور است و امروز خط آتش فاطمیون در دیرالزور در حال سوزاندن تروریست‌هاست.

وی در ادامه افزود: اگر امروز می‌شنویم که حاج قاسم سلیمانی می‌فرمایند ما تاسه ماه دیگر از شر تروریست‌ها خلاص می‌شویم بخشی از این اطمینان در سخن حاج قاسم حاصل مجاهدت‌های دلاوران لشکر فاطمیون است.

در مراسم از «میرآقا موسوی» یکی از مؤثرترین تصویربرداران افغانستانی و از اعضای گروه مرکز رسانه‌ای فاطمی که با ثبت کردن این حماسه‌ها آنها را ماندگار می‌کنند، تجلیل شد. میراقا موسوی در این مراسم گفت: «از زمانی که یک گروه از فاطمیون وارد منطقه سوریه شد. دغدغه ابوحامد فرمانده فاطمیون این بود که فاطمیون باید یک رسانه داشته باشد و کم کم از همانجا با پیگیری بچه‌ها و مسئولین این گروه مرکز رسانه‌ای فاطمیون ایجاد شد و حالا این روزها پا به پای رزمندگان در مناطق مختلف عملیاتی حضور دارد و از صحنه های جهاد بچه‌ها تصویر می‌گیرد.»

دیـــــدگاه

نظرات بسته شده است.