هجدهمین قسمت برنامه نسل قاسم از شبکه امید پخش شد.
هجدهمین قسمت برنامه نسل قاسم از شبکه امید پخش شد.
ببرنامه تلویزیونی نسل قاسم
  • 02/01/20
  • 21:44

مجموعه صدرا از مشهد بودند. در این ایده راهکارهای برای بهتر شدن زیارت های دسته جمعی در اماکن مذهبی مطرح می شود.

هجدهمین قسمت از فصل سوم برنامه نسل قاسم با اجرای رامتین چیت‌سازان و سید محمد صادق تربتیان یکشنبه بیستم فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه امید به پخش شد.

مجریان برنامه نسل قاسم
مجریان برنامه نسل قاسم-سید محمد صادق تربتیان و رامتین چیت سازان

تمرکز برنامه در فصل سوم بر روی ارائه طرح‌ها و ایده‌های مجموعه های دانش آموزی برای حل مسائل پیرامونشان است. ۵۰ مجموعه دانش آموزی از سراسر کشور در این برنامه حضور دارند که در هر قسمت دو مجموعه ایده خود را ارائه می دهند. در انتهای ارائه مجموعه ها هر کدام از کارشناسان برنامه با توجه به نکات مطرح شده ۱۰۰۰ امتیاز خود را بین مجموعه ها تقسیم می کنند و تا ۴۸ ساعت پس از پخش برنامه مخاطبین می توانند در نرم افزار شاد به ایده منتخب خود رای دهند. در نهایت ایده های برتری که امتیاز بیشتری از کارشناسان برنامه و آراء مردمی کسب کرده اند در ویژه برنامه عید فطر اعلام شده و از طرف سازمان هیئت و تشکل های اسلامی مورد حمایت قرار می گیرند.

در این قسمت از برنامه حجت السلام محمد رحمانی، آقای سید حسام نوربخش ، آقای محمد آزین و خانم نجمه قنبری به عنوان کارشناس و راهنمای مجموعه‌ها حضور داشتند.

اولین گروهی که به ارائه ایده خودشان در این قسمت پرداختند مجموعه صدرا از مشهد بودند.این مجموعه با ایده مهمانی دوست داشتنی در برنامه حضور پیدا کردند. در این ایده راهکارهای برای بهتر شدن زیارت های دسته جمعی در اماکن مذهبی مطرح می شود.

مجموعه صدرا مشهد برنامه نسل قاسم
اجرای اول- مجموعه صدرا مشهد با ایده مهمانی دوست داشتنی

مجموعه دومی که در این قسمت از برنامه به ارائه ایده‌شان پرداختند مجموعه شهید حدادیان از سرخس استان خراسان رضوی بودند.این مجموعه با ایده خانواده آسمانی من در برنامه حضور پیدا کردند. در این ایده ضبط داستان های مرتبط با زندگینامه شهدا توسط دانش آموزان و انتشار آنها جهت معرفی این شخصیت ها مطرح می شود.پس از ارائه هر گروه کارشناسان برنامه نکات و پیشنهاداتی در رابطه با ایده‌های مطرح شده را بیان کرده و به بررسی ایده‌ها پرداختند.در نهایت کارشناسان برنامه۲۴۰۰امتیاز به مجموعه صدرا و ۱۶۰۰ امتیاز به مجموعه شهید حدادیان به عنوان امتیاز اولیه اهدا کردند.برنامه نسل قاسم به تهیه‌کنندگی امیرحسن شاه تیموری و سردبیری حجت‌الاسلام محمد حاجی مقصودی برای شبکه امید تولید شده است. از دیگر عوامل می توان به علی علی‌زاده و محمد حسین اسماعیلی به عنوان تدوین‌گر ،حسن مجیدیان و حمیدرضا تقی خانی به عنوان نویسنده، سعید مرتضی‌پور و مصطفی خورانی به عنوان مسئولین فضای مجازی و امیر مهدی رحیمی به عنوان مسئول هماهنگی برنامه اشاره کرد.

مجموعه دانش آموزی شهید حدادیان سرخس خراسان رضوی
مجموعه شهید حدادیان سرخس استان خراسان رضوی برنامه نسل قاسم
اجرای دوم- مجموعه شهید حدادیان سرخس استان خراسان رضوی با ایده خانواده آسمانی من
دیـــــدگاه

نظرات بسته شده است.